Імідаклоприд
Імідаклоприд - це системний інсектицид, який належить до класу неонікотиноїдів, що володіє широким спектром дії. Володіє здатністю проникати в судинну систему рослин, що робить їх токсичними для комах. Використовується в сільському господарстві та проти побутових комах.
Дія на шкідливі організми
Препарати з цією активною речовиною використовуються для боротьби з комахами-шкідниками. Має контактно-кишкову дію на комах, таким чином препарати працюють як при поїданні шкідником обробленої культури, так і при безпосередньому потраплянні пестициду на комаху. Можна обробляти як самі рослини, так і ґрунт, конструкції та місця зберігання продукції. Також його часто застосовують у побутовій сфері, а тому купити препарати, які містять імідаклоприд, буде відмінним рішенням.
Механізм дії
Ця речовина відрізняється високим ступенем активності, спричиняючи контактно-кишкову інтоксикацію комах. Сполука має системну та трансламінну дію, отже, препарат проникає всередину рослини та захищає її тривалий період часу. Дія поширюється на нікотин-ацетилхолінові рецептори, порушує передачу нервових імпульсів, що призводить до паралічу та загибелі комах. Спочатку викликає у паразитів перезбудження центральної нервової системи, а потім параліч, пригнічення нервової системи та смерть. Ефект від використання препарату настає через 3-5 днів після обробки і триває до двох тижнів за обприскування і до місяця днів за поливу.
На яких шкідників діє
Імідаклоприд добре підходить для боротьби проти низки комах: попелиці, довгоносика, совки, капустянки, злакових і внутрішньостеблових мух. Препарати на основі цієї діючої речовини показали хорошу ефективність у боротьбі з колорадським жуком. Цей діючий компонент використовують не тільки в сільському господарстві, а й у засобах від побутових комах, таких як мурахи, блохи, таргани, різні клопи. Наприклад, імідаклоприд може бути використаний для котів і собак від бліх.
Застосування
У сільському господарстві на території України використовується для обприскування картоплі, ріпаку, капусти, пшениці, ячменю та інших культур, або як протруйник насіння і посадкового матеріалу. Застосовується проти таких шкідників, як колорадський жук, капустяні та цибулеві мухи, хрестоцвіті блішки, клоп черепашка, попелиця, різні види трипсів, блішок, хлібні жуки, пильщики, п’явиці, дротяники та багатьох інших. В інструкції до препаратів, в складі яких міститься імідаклоприд, зазначається, що їх можна використовувати в баковій суміші з іншими інсектицидами, фунгіцидами, добривами, стимуляторами. Рекомендується додавати прилипач.
Токсичність
Імідаклоприд, це інсектицид, який малотоксичний для тварин і людини (3-4 клас), проте високотоксичний для птахів і дуже небезпечний для бджіл (1 клас небезпеки). Отруєння імідаклопридом може зачіпати шлунково-кишкову, нервову та кардіореспіраторну системи.