Інсектицидний протруйник - препарат проти комах-шкідників сільськогосподарських культур. Призначений для обробки посівного матеріалу перед посадкою в ґрунт. При проростанні, культура стає невразливою для шкідників, що збільшує шанси на отримання багатого врожаю.
Виділяють два види комах-шкідників садових і городніх культур:
Ґрунтові. Мешкають у верхньому шарі ґрунту, харчуються кореневою системою і паростками. До цієї групи належать комахи, що завдають найбільшої шкоди, оскільки їх важко виявити.
Наземні. Для життєдіяльності потребують стебел, листя, квіток, тому пошкоджують надземні органи рослини.
Інсектицидний протруйник створює сприятливе середовище для росту насіння, сходів і молодих рослин, позбавляючи ґрунтових і наземних шкідників. Засіб формує в ґрунті навколо культури захисну кулю. Комахи не можуть проникнути крізь отруйну оболонку і гинуть. Для протруювання використовуються препарати двох видів: сухі та рідкі.
Механізм дії
Загальний принцип ґрунтується на тому, що комаха, починаючи поїдати оброблене препаратом насіння, отримує дозу отрути і гине від неї. В агрохімії виділяють дві групи препаратів:
Контактні. Діють під час потрапляння на тіло комахи. Не вбираються в насіння, покриваючи його поверхню захисною оболонкою. Потрапляючи всередину шкідника, викликають кишкові розлади, що призводять до загибелі. Вони також всмоктуються зовнішніми покривами комахи, викликаючи отруєння і смерть.
Системні. Проникають всередину рослини і розносяться по вегетативних органах разом із соком. Небажана комаха, харчуючись корінням, стеблами, листям, поїдає отруту, що викликає порушення в роботі нервової системи. У проведенні імпульсів рецепторами настає збій. Системні протруйники - найефективніші, оскільки позбавляють від наземних і ґрунтових шкідників.
Засоби з комбінованою контактно-системною дією забезпечують найбільший захист садових і городніх культур. До основних діючих речовин належать: імідаклоприд, тіаметоксам, клотіанідин.
Переваги
Препарат комплексно захищає насіння, сходи та молоді рослини від ґрунтових і наземних шкідників. Має тривалу дію, не схильний до впливу погоди, температури повітря, вологості ґрунту. Інсектицидний протруйник комбінується з іншою агрохімією, наприклад, із фунгіцидами. Разом ці засоби забезпечують надійний захист і підвищують урожай. Але перш ніж використовувати препарати, слід уважно ознайомитися з інструкціями до них і діяти згідно з рекомендаціями виробників.
Засіб не має фітотоксичності. Він дозволяє садовій або городній культурі правильно розвиватися. Дія націлена на боротьбу з комахами, що приносять шкоду. Загибель комахи-фітофага настає протягом декількох годин після того, як отрута проникла в організм. Інсектицидний протруйник - ефективне рішення.