Клопіралід
Опис
Клопіралід - діюча речовина післясходових селективних гербіцидів і пестицидів, хімічної групи піридинкарбоксамідів. Застосовується проти широкого спектра бур'янів, зокрема стійких до інших гербіцидів класу арилоксиалканкарбонових кислот.
Дія на бур'яни
Клопіралід має високу гербіцидну активність і системну дію на бур'яни, пригнічує синтез кислот ароматичної групи, порушуючи процеси розвитку рослин під час їхнього активного росту.
Найпопулярнішою концентрацією діючої речовини є клопіралід 300 г/л - високоефективний гербіцид проти ромашки, осоту, гірчака та інших багаторічних і однорічних дводольних бур'янів у посівах плодових і зернових культур. Також проти коренепаросткових бур'янів використовуються гербіциди з вмістом клопіраліду 750 г/кг.
Речовина вбирається в коріння та інші частини рослин-паразитів і поширюється в судинах, що беруть участь у фотосинтезі, внаслідок чого розвиток усього організму бур'яну порушується.
Механізм дії
Речовина порушує ауксиновий статус рослин і запускає синтез етилену, що пригнічує життєдіяльність і розвиток. Пригнічуються всі обмінні процеси. У результаті у бур'янів виснажуються поживні елементи, необхідні для посиленого росту, і рослини гинуть.
У деяких комбінаціях клопіралід чинить післядію на сафлор, соняшник і горох, тому важливо звертати увагу на клімат, технологію обробітку ґрунту і чітко дотримуватися інструкції застосування.
Симптоми пошкодження
Через 2 доби після обробки гербіцидом клопіралід у бур'янів зупиняється розвиток. Пошкодження видно за скручуванням пагонів і листя, потовщенням, деформацією і гниттям коренів, потемнінням забарвлення листя. За температури +20 °C фітотоксичність настає швидше.
На які бур'яни впливає
Спектр дії клопіраліду поширюється на осот, осот, гречку, латук, ромашку, гірчак, жовтозілля і пупавку.
Застосування
Клопіралід використовують для обробки ґрунту після сходів бур'янів у посівах кормових і цукрових буряків, кукурудзи, полуниці, ріпаку, капусти, пшениці, ячменю, льону, гороху, картоплі та інші.
Ціна клопіраліду досить висока з розрахунку дози на гектар, але це одна з найкращих і небагатьох ефективних речовин проти осоту, який є одним із найшкідливіших бур'янів.
Можна купити клопіралід у комбінаціях із 2,4-Д кислотою, дикамбою, піклорамом, амінопіралідом. Препарати ефективні проти бур'янів не тільки на сільськогосподарських полях, а й застосовуються вздовж шосе, трас нафто- і газопроводів, залізниці та інших територіях.
Стійкі види
Препарати клопіраліду неефективні від хрестоцвітих, також стійкими є біла лобода, щириця, кукіль, жабрій і дика редька.
Токсичність
Діюча речовина належить до 2 і 3 класу токсичності для людей і має 3 клас небезпеки для бджіл