Пенконазол
Пенконазол - фунгіцид системної дії, хімічної групи триазолів. Має форму дрібних білих кристалів і розчиняється в органічних рідинах. Використовується в сільському господарстві, городництві та садівництві проти широкого спектра фітопатогенів та інших грибкових хвороб плодово-ягідних, овочевих, сільськогосподарських і декоративних культур. Препарати з даною діючою речовиною застосовуються для обробки рослин на ранній стадії захворювання та профілактики. Пенконазол має тривалу дію, що дає змогу скоротити кількість обробок і екологічне навантаження.
Дія на патогени
Речовина гальмує утворення спор, послаблюючи поширення хвороб. Лікувальна та захисна дія препаратів на основі діючої речовини перешкоджає росту грибниці та запобігає розмноженню грибів на всіх культурах, схильних до виникнення борошнистої роси, плям, іржі та гнилі. Найбільш популярною концентрацією є пенконазол 100 г/л. За рахунок системної дії речовина швидко проникає в тканини рослини, що мінімізує ризик змиву дощем, при цьому не залишаючи нальоту на листках. Пенконазол ефективний за будь-якої погоди і зберігає активність при зниженні температури до -10 °C.
Механізм дії
Речовина інгібує синтез стеролів у грибів, зупиняючи розвиток патогенних спор. Пригнічує зараження фітопатогенами під час проростання грибкових спор і впровадження трубки в рослину.
Симптоми пошкодження
Ураження патогенів спостерігається у зменшенні зараження рослини - зупинці поширення плямистості та гнилі.
На які хвороби діє
Препарати з пенконазолом застосовуються проти низки грибкових захворювань - борошнистої роси, фузаріозу, іржі, антракнозу, плямистості та гнилі.
Особливості застосування
Фунгіцид на основі пенконазолу застосовується для обприскування рослин - стебел, листя, а також ґрунту і насіннєвого матеріалу. Пенконазол ефективний на різних культурах, зокрема зернових (пшениця, рис, кукурудза) та овочевих (огірки, помідори, буряк, капуста), а також проти борошнистої роси. Препарати з даною діючою речовиною використовуються в садівництві для плодових (груші, яблука, виноград, персик) - від гнилі та борошнистої роси; для малини, суниці та інших ягід - від борошнистої роси, сірої гнилі та пурпурової плямистості; для квіткових - проти іржі та борошнистої роси. Речовину можна застосовувати в комбінації з іншими пестицидами для посилення захисту.
Стійкі види
За систематичного використання препаратів з діючою речовиною можливе виникнення стійких форм грибів. Для запобігання резистентності застосовують різні комбінації з пенконазолом і чергують фунгіциди.
Токсичність
Пенконазол малотоксичний для людей, ссавців і бджіл, належить до ІІІ класу небезпеки. Також речовина безпечна для екології.