Метальдегід
Метальдегід є діючою пестицидною речовиною групи молюскоцидів. Належить до хімічного класу альдегідів і застосовується в присадибному та сільському господарствах проти шкідливих слимаків і равликів. У чистому вигляді - тверда безбарвна речовина без смаку, зі слабко вираженим запахом. Не розчиняється у воді, тому препарати на основі метальдегіду стійкі до змиву дощем.
Дія на шкідливі організми
Речовина має молюскоцидну активність і проявляє контактно-кишкову токсичну дію. Метальдегід купують для швидкого позбавлення від слимаків і равликів на ділянках. При контакті з ним молюски посилено виділяють слиз, що призводить до зневоднення організму і загибелі. Захисна дія для рослин зберігається до 20 діб.
Механізм дії
Метальдегід пошкоджує слизову шлунково-кишкового тракту молюсків, чим обмежує продукування слизу. Під час потрапляння отрути в кишечник метальдегід розпадається до ацетальдегіду, що провокує зневоднення. У результаті організм шкідника висихає і гине протягом 48 годин. Метальдегід досить шкідливий для людини, тому під час використання препаратів з цим активним компонентом важливо дотримуватися правил безпеки, а також зберігання і перевезення.
Симптоми пошкодження
Під час контакту з речовиною у молюсків підвищується рефлекторна збудливість, порушується дихання, що переходить у конвульсії та параліч. При потраплянні пероральному метальдегіду в організм отруєння відбувається за 1 добу, а на 2-3 день настає смерть. При правильному використанні метальдегід не шкідливий для рослин, оскільки не фітотоксичний.
На яких шкідників впливає
Метальдегід - це речовина, ефективна проти молюсків сімейства лімацидів і геліцидів. Згідно з відгуками, метальдегід - використовується від слимаків різних видів: великого, підвального, звичайного садового, польового, сітчастого, а також равлика виноградного.
Застосування
Метальдегід використовується проти молюсків у посівах плодових, овочевих, декоративних, ягідних культур і винограді. Основний метод застосування - розсів гранул препарату, що містить речовину. Оскільки шкідники поїдають рослини в сутінки та вночі, приманки рекомендують ставити ввечері або рано вранці, поки на листя не випала роса. Для посилення дії приманки з гранулами розміщують під усіма рослинами, зокрема під нижнє листя. У цьому разі равлики потрапляють у таке "укриття" і отруюються вдень.
Стійкі види
Резистентних популяцій равликів і слимаків до метальдегіду не зафіксовано.
Токсичність
Метальдегід має 3 клас токсичності для людини, тому речовина при дотриманні правил використання малонебезпечна.