Дифеноконазол
Дифеноконазол - це активна речовина системних фунгіцидів, що застосовується в сільському господарстві проти фітопатогенів, а також для лікування та захисту плодово-ягідних і овочевих культур від бактеріальних і грибкових інфекцій. Належить до класу дифенілових ефірів і триазолів. Зберігає стабільність за температури +12+300 °C, не змивається дощем. У препаратах найбільш популярною концентрацією є дифеноконазол 250 г/л.
Дія на патогенні організми
Має системну фунгіцидну, а також імунізуючу, лікувальну та захисну дію. Під час протруювання насіння фунгіцид поступово поширюється по органах рослини і зберігає активність разом із ростом культур. Препарати з дифеноконазолом інгібують вироблення ергостерону в організмі грибів. Це руйнує клітинні сітки патогенів, знижує активність утворення спор і знищує міцелій. Профілактична захисна дія зберігається до 7 діб. Лікувальний ефект триває до 5 днів.
Механізм дії
Дифеноконазол - фунгіцид, який пригнічує субкутикулярний міцелій, знижує спороношення патогенних грибів. У результаті міцелій припиняє рости і розвиватися, і патоген гине.
Симптоми пошкодження
Вражаючий ефект помітний за уповільненням поширення грибкових захворювань на стеблах і листках культур, а також за ростом нових стебел і листя без ознак хвороби.
На які хвороби та патогени діє
Речовина ефективна проти грибів-збудників борошнистої роси, церкоспорозу, альтернаріозу, сірої гнилі, кісточкових, кореневих і сажкових гнилей, а також пліснявіння. Дифеноконазол у комбінації з аналогами, наприклад, з ципроконазолом, знищує патогени, що провокують летючу сажку, кореневу гельмінтоспоріозну та фузаріозну гнилі, буру іржу, септоріоз тощо. Купити дифеноконазол рекомендують проти аскоміцетів, базидіоміцетів і дейтероміцетів.
Використання
Застосовувати дифеноконазол для протруєння насіння можна до сівби і зберігати до 12 місяців. Для профілактики рослини обприскують двічі - до і після фази цвітіння. Остання обробка - максимум за 20 діб до збирання врожаю. Дифеноконазол застосовується від хвороб груші та яблуні, буряка, томату, картоплі, зернових і квіткових. За інструкцією до препаратів дифеноконазол можна комбінувати з іншими речовинами: з мефеноксамом - на пшениці від твердої сажки, цвілі, гнилі тощо; з пропіконазолом - на буряках від борошнистої роси та церкоспорозу.
Стійкі види
Тривале застосування може призвести до адаптивності конідій іржі, тому слід використовувати комбінації.
Токсичність
При правильному використанні препарати з дифеноконазолом не провокують отруєння. Речовина має 3 групу небезпеки для бджіл і людей.