Мідний купорос застосування в саду
Обробка лохини мідним купоросом, яблук, ожини, винограду та інших культур проводиться у безвітряну погоду. Використовувати потрібно лише свіжоприготовлений розчин, оскільки з часом він втрачає свої властивості. Активні речовини препарату не є токсичними для людей, але варто дотримуватися правил безпеки.
На мідний купорос інструкція вказує, що його можна застосувати:
- для дерев, кущів та інших плодово-ягідних насаджень – потрібно приготувати 1% розчин та обробити гілки, стовбур до появи перших листків;
- рослин – обробка коренів перед висаджуванням у відкритий ґрунт задля захисту від грибкових та бактеріальних хвороб;
- для насіння та картоплі – мідний купорос від фітофтори теж застосовується, тому ним можна обробляти насіннєвий матеріал;
- знезараження ґрунту – для досягнення потрібного антисептичного ефекту слід приготувати 2% розчин препарату.
Мідний купорос і вода змішуються у різних пропорціях, оскільки концентрація препарату залежить від особливостей застосування фунгіциду. Витрата розчину варіюється, наприклад, при підготовці ґрунту – 10 літрів на 1 м2.
Мідний купорос ранньою весною
Весною мідний купорос допомагає захистити насадження від шкідників, грибків та бактерій. Обприскування дозволяє підготувати дерева, рослини та землю до початку сезону, забезпечивши тривалий захист (до 30 днів). Обробка коренів та насіння перед висадженням гарантує якісну профілактику грибкових та бактеріальних захворювань.
Для знезараження ран на деревах та кущах
|
1% розчин (100 г порошку на 10 л води)
|
Для профілактики хвороб та знищення шкідників
|
0,2% розчин (20 г порошку на 10 л води)
|
Для досягнення антисептичного ефекту та збагачення ґрунту міддю
|
3–5% розчин (300–500 г порошку на 10 л води)
|
Обов'язково читайте інструкцію, оскільки у продажу представлений цей контактний фунгіцид від різних виробників (наприклад, мідний купорос «Садівник», «АгроСвіт», «Агромаксі» тощо).
Обприскування дерев мідним купоросом восени
Осіння обробка дозволяє наситити дерева, ґрунт та рослини міддю, щоб нейтралізувати процес розвитку грибків. Такі профілактичні заходи сприяють тому, що ранньою весною насадження будуть мати стійкий імунітет до різних патогенних збудників. Крім того, мідний купорос для горіхів, яблунь, груш, абрикосів використовують для кращого збереження врожаю та мінімізації гниття.
Як застосовувати мідний купорос восени:
- Виноград. Після збирання врожаю та опадання листя обробити 5% розчином. У випадку пересадження варто знезаразити коріння 1% розчином.
- Полуниця. Осіннє підживлення рослини є вельми важливим для майбутнього врожаю. Потрібно полити грядки мідним купоросом (3 г порошку та 10 л води) перед зимовим утепленням.
- Троянди. Квіти будуть краще переносити морози, якщо їх обробити 3% розчином пізньою осінню.