Манкоцеб
Манкоцеб - активна речовина фунгіцидів і пестицидів, хімічного класу дітіокарбаматів. Є порошком сіро-жовтого кольору, майже не розчиняється у воді та органічних рідинах. Речовина відносно стабільна, але руйнується в лужному та кислому середовищі за високої вологості та температури. Розпадається в ґрунті протягом 14 діб. Манкоцеб - контактний фунгіцид і застосовується в сільському господарстві проти хвороб рослин від пітієвих і несправжньоборошнисторосяних грибів.
Дія на збудників хвороб
Дія фунгіциду полягає в захисті рослин від грибкового зараження. Речовина максимально ефективна на початкових стадіях інфекції, оскільки не здатна проникати в кутикулу тканин рослин. Крім того, препарат має короткий захисний період, тому культури необхідно обробляти часто. Металаксил манкоцеб та інші препарати на основі діючої речовини використовують проти зараження картоплі, винограду, томатів та ін. культур від фітофторозу, мілдью та ін. хвороб.
Механізм дії
Розчинений у воді Манкоцеб перетворюється на бісизотіоціанат етилену, що впливає на системи синтезу ферментів і порушує біохімічні процеси в клітинах грибів, зокрема енергообмін під час вироблення АТФ. У результаті спори грибів не дозрівають, і поширення зараження зупиняється.
Симптоми ураження
Після обприскування рослин відбувається зупинка розвитку міцелію та поширення грибів. На які хвороби діє Речовина знищує гриби, що провокують такі хвороби: фітофтороз, альтернаріоз, пероноспороз, а також мілдью (борошниста несправжня роса) у винограду.
Особливості використання
Згідно з інструкцією, манкоцеб фунгіцид ефективний у бакових сумішах з іншими пестицидами. Препарати на основі манкоцебу використовуються методом обприскування культур у вегетативний період. Застосовуються на картоплі, винограді, томатах, насіннєвих посівах огірка. Для профілактики грибкових хвороб на томатах і картоплі використовують розчин. Норма витрати манкоцебу, а також періодичність обробки вказується в інструкції та є індивідуальною для кожної культури.
Резистентність
Препарат з манкоцебом не викликає вироблення стійкості у паразитарних грибів та інфекцій, а застосування речовини в сумішах пригнічує виникнення нових толерантних до фунгіциду форм. Ціна на манкоцеб залежить від маси діючої речовини в упаковці, а також особливостей комбінації з іншими компонентами.
Токсичність
Манкоцеб належить до 2 групи токсичності для людини і до 3 групи - для бджіл.