Гліфосат амонійної солі
Гліфосат кислоти (амонійна сіль) - активна речовина неселективних гербіцидів, хімічного класу ФОС і гліцинів. Має суцільну дію. Гліфосат амонійної солі застосовують у сільському господарстві, на полях, а також несільськогосподарських землях для боротьби майже з усіма видами небажаної деревної та чагарникової листяної рослинності. Купити гербіциди з гліфосатом амонійної солі варто за рахунок ефективного придушення багаторічних і однорічних злакових і дводольних бур'янів.
Дія на бур'янисті рослини
Гліфосат амонійної солі інгібує біосинтез амінокислот - триптофану, фенілаланіну і тирозину. Вони беруть участь у синтезі білка й утворенні нових коренів, пагонів і листя. При потраплянні на вегетативні органи гліфосат проникає в клітини, блокує вироблення з'єднань для росту, і рослина гине. На однорічних бур'янах ефект видно через 2-4 доби, для багаторічних проявляється через тиждень.
Механізм дії
Препарати, де міститься гліфосат, проникають крізь стебла і листя, поширюючись по органах рослини. Речовина пригнічує біосинтез амінокислот, змінюючи проникність мембран клітин, що руйнує їхню структуру. У результаті уражаються точки росту бур'яну, а його коріння, пагони та листя - відмирають.
Симптоми пошкодження
Ураження бур'янів помітне за зміною забарвлення листя (хлороз) та його деформацією. Також проявляється гальмування росту і розвитку бур'яну, його в'янення і загибель.
На які бур'яни впливає
Препарати пригнічують понад 80 видів бур'янів - гумай, жовтець, молочай, пирій, свинорий, жабрій, якірець, ромашка, кульбаба, ромашка, осот та інші.
Як застосовується речовина
В Україні гліфосат кислоти використовують для обприскування бур'янів на полях під посів зернових, ярих, овочевих культур, а також посіви однорічних квітів. За підвищених норм витрати використовуються на пасовищах і луках для боротьби з чагарниками та деревною рослинністю. Увага! Застосовуючи гліфосат амонійної солі, врахуйте, що вода з 5,6 рН мінімізує фітотоксичність на 30 %. Також обприскувати потрібно бур'яни в період активної вегетації за відсутності роси на листках. Максимальний ефект речовини проявляється за температури +20-30 ºС.
Резистентні види
Стійкість розвивається у перерослих рослин. Що вони старші, то вища резистентність до гербіциду. Толерантність відзначається у айстри, плоскухи, дрібнопелюстника, подорожника, сорго, череди та щириці.
Токсичність
Препарати з гліфосатом амонійної солі мають 2 клас небезпеки для людей і 3 для бджіл.